Football

2020 Football Season Schedule

The following game is currently scheduled to air LIVE barring weather delay, rainouts or rescheduling by the teams involved.Please check @Texan_Live on Twitter for updated times and information about games to be broadcasted on TexanLive.com.

Week Eighteen

Thursday, December 24th

Regional Semi Finals

 

Cedar Park vs Comal Canyon  – 12/24/2020 – 1:00PM – Football – Cougar Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

Katy Taylor vs Clear Falls  – 12/24/2020 – 12:00PM – Football – Columbia Challenger Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

North Shore vs Tompkins  – 12/24/2020 – 1:00PM – Football – Legacy Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

Buda Hays vs San Antonio Taft  – 12/24/2020 – 1:00PM – Football – Shelton Stadium Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

Duncanville vs Westfield – 12/24/2020 – 2:30PM – Football – Regional Semifinals  – Playoffs

Manvel vs FB Hightower – 12/24/2020 – 3:00PM – Football – Freedom Field- Regional Semi Finals – Playoffs

Saturday, December 26th

Regional Semi Finals

 

Crosby vs Huntsville  – 12/26/2020 – 1:00PM – Football – Woodforest Bank Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

Rockwall Heath vs Bridgeland  – 12/26/2020 – 1:00PM – Football – Mclane Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

Katy vs Shadow Creek  – 12/26/2020 – 1:00PM – Football – Freedom Field – Regional Semi Finals  – Playoffs

Westlake vs SA Stevens – 12/26/2020 – 1PM – Football – Bastrop Memorial Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

FB Marshall vs Nederland- 12/26/2020 – 1PM – Football -Turner Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

Atascocita vs Ridge Point – 12/26/2020 – 1:00PM – Football – TDECU Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

Cibolo Steele vs Laredo United South – 12/26/2020 – 1PM – Football – Buccaneer Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

Liberty Hill vs Rouse  – 12/26/2020 – 2:00PM – Football – Kelly Reeves Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

SA Brennan vs Vandegrift – 12/26/2020 – 2PM – Football – Comalander Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

CC Veterans Memorial vs SA Southwest – 12/26/2020 – 2PM – Football – Heroes Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

Longview vs Denton Ryan – 12/26/2020 – 2:00PM – Football – Mesquite Memorial Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

Tomball Memorial vs Cedar Hill  – 12/26/2020 – 4:00PM – Football – Waco ISD Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

Victoria West vs CC Flour Bluff – 12/26/2020 – 4PM – Football – Alamo Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

Spring vs Desoto – 12/26/2020 – 7:00PM – Football – Mclane Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

Georgetown Eastview vs Sharyland Pioneer- 12/26/2020 – 7:30PM – Football – Buccaneer Stadium – Regional Semi Finals  – Playoffs

Week Seventeen

Thursday, December 17th

 

6A/5A Area Round Playoffs

Paetow vs Comal Canyon  – 12/17/2020 – 6:00PM – Football – Legacy Stadium – Area Round  – Playoffs

Bridgeland vs Dekaney  – 12/17/2020 – 7:00PM – Football – CFFCU Stadium – Area Round  – Playoffs

North Shore vs Dawson  – 12/17/2020 – 7:00PM – Football – Challenger Stadium – Area Round  – Playoffs

 

Cedar Park vs Foster  – 12/17/2020 – 7:30PM – Football – Waller ISD Stadium – Area Round  – Playoffs

Victoria West vs Eagle Pass Winn – 12/17/2020 – 7PM- Football – Comalander Stadium – Area Round – Playoffs

 

Friday, December 18th

 

6A/5A Area Round Playoffs

 

Lamar vs Katy  – 12/18/2020 – 7:00PM – Football – Rhodes Stadium – Area Round  – Playoffs

Oak Ridge vs Tomball Memorial – 12/18/2020 – 7:00PM – Football – Tomball ISD Stadium – Area Round  – Playoffs

Ft Bend Marshall vs Montgomery  – 12/18/2020 – 7:00PM – Football – Randall Reed Stadium – Area Round  – Playoffs

Huntsville vs Barbers Hill  – 12/18/2020 – 7:30PM – Football – Woodforest Bank Stadium – Area Round  – Playoffs

Texas High vs Crosby – 12/18/2020 – 7PM – Football – Homer Bryce Stadium – Area Round  – Playoffs

C.E. King vs Shadow Creek  – 12/18/2020 – 7:00PM – Football – Challenger Stadium – Area Round  – Playoffs

Westbrook vs Clear Falls  – 12/18/2020 – 7PM – Football -GPISD Stadium – Area Round  – Playoffs

Manvel vs Dripping Springs – 12/18/2020 – 7PM – Football – Merrill Green Stadium – Area Round  – Playoffs

Leander Rouse vs Mercedes – 12/18/2020 – 7:00PM – Football – Memorial Stadium – Area Round – Playoffs

Katy Taylor vs Houston Heights  – 12/18/2020 – 7PM – Football – Delmar Stadium – Area Round  – Playoffs

Cy-Fair vs Tompkins  – 12/18/2020 – 6:00PM – Football – Legacy Stadium – Area Round  – Playoffs

 

Pearland vs Atascocita  – 12/18/2020 – 7:00PM – Football – Panther Stadium – Area Round  – Playoffs

Westfield vs Klein Cain  – 12/18/2020 – 7:00PM – Football – Planet Ford Stadium – Area Round  – Playoffs

Klein Oak vs Spring  – 12/18/2020 – 7:00PM – Football – Klein Memorial Stadium – Area Round  – Playoffs

Hendrickson vs Ft Bend Hightower  – 12/18/2020 – 7:00PM – Football – Waller ISD Stadium – Area Round  – Playoffs

Round Rock vs Cibolo Steele – 12/18/2020 – 7:00PM – Football – Kelly Reeves Stadium – Area Round  – Playoffs

Longview vs Lancaster  – 12/18/2020 – 7:30PM – Football – Mesquite Memorial Stadium – Area Round  – Playoffs

Frisco Lonestar vs Magnolia  – 12/18/2020 – 7:30PM – Football – Tiger Stadium – Area Round  – 

 

Saturday, December 19th

 

6A/5A Area Round Playoffs

Nederland vs Pine Tree  – 12/19/2020 – 2PM – Football – Homer Bryce Stadium – Area Round  – Playoffs

SA Roosevelt vs Vandegrift  – 12/19/2020 – 2PM – Football – Shelton Stadium – Area Round  – Playoffs

Jersey Village vs Ridge Point  – 12/19/2020 – 4PM – Football – Legacy Stadium – Area Round  – Playoffs

Week Sixteen

Thursday, December 10th

Semi Finals

Mart vs Falls City  – 12/10/2020 – 7:00PM – Football – The Pfield  – State SemiFinals  – Playoffs

Shiner vs Timpson  – 12/10/2020 – 7:00PM – Football – Randall Reed Stadium – State Semi Finals  – Playoffs

Llano vs Halletsville  – 12/10/2020 – 7:00PM – Football – Georgetown ISD Stadium – State Semi Finals  – Playoffs

Post vs Crawford – 12/10/2020 – 7:00PM – Football – Gordon Wood Stadium – State Semi Finals  – Playoffs

Bi-District Round

Klein Collins vs Bridgeland  – 12/10/2020 – 7:00PM – Football – CFFCU Stadium – Bi-District – Playoffs

Westside vs Cy-Fair  – 12/10/2020 – 7:00PM – Football – Pridgeon Stadium – Bi-District – Playoffs

Willis vs Dekaney –  12/10/2020 – 7:00PM – Football – Planet Ford Stadium – Bi-District – Playoffs

Cy Park vs Tomball Memorial  –  12/10/2020 – 7:00PM – Football – Tomball ISD Stadium – Bi-District – Playoffs

Deer Park vs North Shore  –  12/10/2020 – 7:00PM – Football – GPISD Stadium – Bi-District – Playoffs

Houston Sterling vs Nederland –  12/10/2020 – 7:00PM – Football – Bulldog Stadium – Bi-District – Playoffs

Port Neches Groves vs Ft Bend Marshall  –  12/10/2020 – 7:00PM – Football – Hall Stadium – Bi-District – Playoffs

Fort Bend Willowridge vs Crosby  –  12/10/2020 – 7:00PM – Football – Cougar Stadium – Bi-District – Playoffs

Pearland vs Clear Springs  –  12/10/2020 – 7:00PM – Football – Challenger Stadium – Bi-District – Playoffs

Klein Cain vs Cy Woods –  12/10/2020 – 7:00PM – Football – Klein Memorial Stadium – Bi-District – Playoffs

Eisenhower vs Oak Ridge –  12/10/2020 – 7:00PM – Football – Woodforest Stadium – Bi-District – Playoffs

Spring Branch Memorial vs Lamar –  12/10/2020 – 7:00PM – Football – Delmar Stadium – Bi-District – Playoffs

Dawson vs Dickinson –  12/10/2020 – 7:00PM – Football – The Nest – Bi-District – Playoffs

 

Friday, December 11th

Semi Finals

Canadian vs Gunter – 12/11/2020 – 4:00PM – Football – Anthony Field  – State Semi Finals  – Playoffs

Canyon vs Argyle – 12/11/2020 – 7:30PM – Football – Anthony Field  – State Semi Finals  – Playoffs

Shiner vs Timpson  – 12/10/2020 – 7:00PM – Football – Randall Reed Stadium – State Semi Finals  – Playoffs

Carthage vs Wimberley  – 12/11/2020 – 7:30PM – Football – Randall Reed Stadium – State Semi Finals  – Playoffs

Lindale vs Austin LBJ  – 12/11/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium – State Semi Finals  – Playoffs

 

Bi-District Round

Fort Bend Travis vs Tompkins  – 12/11/2020 – 7:00PM – Football – Legacy Stadium – Bi-District – Playoffs

Klein Oak vs Cy Ranch – 12/11/2020 – 7:00PM – Football – CFFCU Stadium – Bi-District – Playoffs

Fort Bend Elkins vs Katy –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Rhodes Stadium – Bi-District – Playoffs

Spring vs The Woodlands –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Planet Ford Stadium – Bi-District – Playoffs

Beaumont United vs Manvel  –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Freedom Field – Bi-District – Playoffs

Lufkin vs Longview –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Lobo Stadium – Bi-District – Playoffs

Clear Creek vs Shadow Creek  –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Alvin Memorial Stadium – Bi-District – Playoffs

Leander Rouse vs Northeast Early College High School –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Bible Stadium – Bi-District – Playoffs

Liberty Hill vs Leander Glenn –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Panther Stadium – Bi-District – Playoffs

Cedar Ridge vs Lake Travis –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Dragon Stadium – Bi-District – Playoffs

Westfield vs College Park –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Woodforest Stadium – Bi-District – Playoffs

Austin vs Vandegrift-  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Monroe Stadium – Bi-District – Playoffs

Mckinney North vs Magnolia –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Bulldog Stadium – Bi-District – Playoffs

Fort Bend Hightower vs Port Arthur Memorial  –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Memorial Stadium – Bi-District – Playoffs

Katy Taylor vs George Ranch –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Mercer Stadium – Bi-District – Playoffs – Cancelled (Elkins forfeited)

Channelview vs C.E. King –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Panther Stadium – Bi-District – Playoffs

Dobie vs Atascocita –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Pasadena Veterans Memorial Stadium – Bi-District – Playoffs

Seven Lakes vs Ridge Point –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Hall Stadium – Bi-District – Playoffs

Barbers Hill vs Galena Park –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – GPISD Stadium – Bi-District – Playoffs

Marble Falls vs Brenham –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Cub Stadium – Bi-District – Playoffs

Nacogdoches vs Huntsville –  12/11/2020 – 7:30PM – Football – Mustang Stadium – Bi-District – Playoffs

Jersey Village vs Bellaire –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Delmar Stadium – Bi-District – Playoffs

Clear Falls vs Strake Jesuit –  12/11/2020 – 7:00PM – Football – Challenger Stadium – Bi-District – Playoffs

Montgomery vs Whitehouse – 12/11/2020 – 7:30PM – Football – Montgomery ISD Stadium – Bi-District – Playoffs

Saturday, December 12th

Bi-District Round

Westbrook vs Pasadena Memorial – 12/12/2020 – 1:00PM – Football – Pasadena Veterans Memorial – Bi-District – Playoffs

Cy Creek vs Houston Heights  – 12/12/2020 – 1:00PM – Football – Delmar Stadium – Bi-District – Playoffs

Sherman vs College Station  – 12/12/2020 – 2:00PM – Football – Cougar Field – Bi-District – Playoffs

Week Fifteen

Thursday, December 3rd

Terry vs Manvel – 12/3/2020 – 6:00PM – Football – Freedom Field

Grand Oaks vs Cy Ridge  – 12/3/2020 – 6:30PM – Football – Pridgeon Stadium

Clear Creek vs Dickinson – 12/3/2020 – 6:00PM – Football – Sam Vitanza – Cancelled

C.E. King vs Humble  – 12/3/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium

Deer Park vs Paetow  – 12/3/2020 – 7:00PM – Football – Rhodes Stadium

 

4A/3A/2A – Quarter Finals

Eastland vs Gunter  – 12/3/2020 – 7:00PM – Football – Globe Life Park – Regional Finals – Playoffs

 

Friday, December 4th

Seven Lakes vs Cinco Ranch – 12/4/2020 – 6:30PM – Football – Legacy Stadium

Dayton vs Kingwood Park  – 12/4/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium

Clear Brook vs Morton Ranch  – 12/4/2020 – 7:30PM – Football – Rhodes Stadium

Magnolia vs New Caney  – 12/4/2020 – 7:00PM – Football – Randall Reed Stadium

Westbrook vs Atascocita – 12/4/2020 – 7:00PM – Football – Beaumont Memorial Stadium

Nederland vs Crosby – 12/4/2020 – 7:00PM – Football – Bulldog Stadium

Sante Fe vs Port Neches Groves – 12/4/2020 – 7:00PM – Football – Indian Stadium

 

4A/3A/2A – Quarter Finals

Lindale vs Kilgore – 12/4/2020 – 7:00PM – Football – Quarter Finals – Playoffs – Homer Bryce Stadium

Gilmer vs Caddo Mills – 12/4/2020 – PM – Football – Quarter Finals – Playoffs – Memorial Stadium

Mart vs Tenaha – 12/4/2020 – PM – Football – Quarter Finals – Playoffs – Bruce Field

Waskom vs Elysian Fields – 12/4/2020 – 7:30PM – Football – Quarter Finals – Playoffs – Lobo Stadium

Shiner vs Refugio – 12/4/2020 – 1:00PM – Football – Quarter Finals – Playoffs – Alamodome

Geronimo Navarro vs Wimberley – 12/4/2020 – 7:00PM – Football – Quarter Finals – Playoffs –

Carthage vs China Spring  – 12/4/2020 – 7:00PM – Football – Quarter Finals – Playoffs – Midlothian ISD Stadium

Llano vs Lago Vista – 12/4/2020 – 7:00PM – Football – Quarter Finals – Playoffs – Bible Stadium

Columbus vs Hallettsville – 12/4/2020 – 7:00PM – Football – Quarter Finals – Playoffs – Memorial Stadium

Christoval vs Falls City – 12/4/2020 – 7:00PM – Football – Battlin Billie Stadium – Quarter Finals – Playoffs

Saturday, December 5th

Katy vs Mayde Creek  – 12/5/2020 – 11:00AM – Football – Legacy Stadium

Kingwood vs Summer Creek  – 12/5/2020 – 2:00PM – Football – Turner Stadium

 

4A/3A/2A – Quarter Finals

Corpus Christi Miller vs Austin LBJ – 12/5/2020 – 2:30PM – Football – Quarter Finals – Playoffs – Farris Stadium

Argyle vs Paris  – 12/5/2020 – 6PM – Football – Quarterl Finals – Playoffs – Mckinney ISD Stadium

Week Fourteen

Wednesday, November 25th

Austin vs Del Valle – 11/27/2020 – 5:30PM – Football -Junior Varsity – Veterans Stadium

Friday, November 27th

Jersey Village vs Cy Springs – 11/27/2020 – 12PM – Football – Pridgeon Stadium

Clear Springs vs Taylor – 11/27/2020 – 12PM – Football – Rhodes Stadium

Hightower vs Paetow – 11/27/2020 – 11AM – Football – Legacy Stadium

Tompkins vs Seven Lakes – 11/27/2020 – 4PM – Football – Legacy Stadium

Northbrook vs Cy Ridge – 11/27/2020 – 12PM – Football – CFFCU Stadium

Kingwood Park vs Nederland – 11/27/2020 – 2PM – Football – Bulldog Stadium

Atascocita vs North Shore – 11/27/2020 – 2PM – Football – Turner Stadium

Tomball vs Klein – 11/27/2020 – 1PM – Football – Klein Memorial Stadium

Cy Ranch vs Cy Falls – 11/27/2020 – 7PM – Football – Pridgeon Stadium

Dayton vs Barbers Hill – 11/27/2020 – 1PM – Football – Bronco Stadium

Bridgeland vs Cy-Fair – 11/27/2020 – 7PM – Football – CFFCU Stadium

Dekaney vs Aldine Davis – 11/27/2020 – 6PM – Football – Planet Ford Stadium

Westbrook vs C.E. King – 11/27/2020 – 7PM – Football – Panther Stadium

Santa fe vs Crosby – 11/27/2020 – 7:30PM – Football – Indian Stadium

Tomball Memorial vs Klein Oak – 11/27/2020 – 7PM – Football – Tomball ISD Stadium

Austin vs Del Valle – 11/27/2020 – 7:00PM – Football – Veterans Stadium

 

Regional Semi-Finals

Lindale vs Chapel Hill – 11/27/2020 – 7:00PM – Football – TMF Rose Stadium – Regional Semi-Finals

Llano vs Jourdanton – 11/27/2020 – Gupton Stadium – Football – Regional Semi-Finals

Refugio vs Ganado – 11/27/2020 – 6:30PM – Football – Victoria Memorial Stadium – Regional Semi-Finals

Argyle vs Waco La Vega – 11/27/2020 – 7:30PM – Football – Owl Stadium – Regional Semi-Finals

Kilgore vs Huffman Hargrave – 11/27/2020 – 7:30PM – Football – Bulldog Stadium – Regional Semi-Finals

Carthage vs Salado – 11/27/2020 – 5:30PM – Football – Randall Reed Stadium – Regional Semi-Finals

Boerne vs CC Miller – 11/27/2020 – 7:30PM- Football – Alamodome – Regional Semi-Finals

Calallen vs Austin LBJ – 11/27/2020 – 7:00PM- Football – Eagle Stadium – Regional Semi-Finals

Lorena vs Halletsville – 11/27/2020 – 7PM – Football – Wimberley Stadium – Regional Semi-Finals

Navasota vs Navarro – 11/27/2020 – 7PM – Football – Buffalo Stadium – Regional Semi-Finals

Shiner vs Mason – 11/27/2020 – 7PM – Football – The pfield – Regional Semi-Finals

China Spring vs Sealy – 11/27/2020 – 2PM – Football – Cougar Field – Regional Semi-Finals

Columbus vs Yoakum – 11/27/2020 – 6:00PM- Football -Tiger stadium – Regional Semi-Finals

Vanderbilt Industrial vs Lago Vista – 11/27/2020 – 2PM – Football – Tiger stadium – Regional Semi-Finals

Franklin vs Lexington – 11/27/2020 – 7PM – Football – Cub stadium – Regional Semi-Finals

 

Saturday, November 28th

Summer Creek vs Humble – 11/28/2020 – 1PM – Football – Turner Stadium

Cy Park vs Cy Creek – 11/28/2020 – 1PM – Football – Pridgeon Stadium

Conroe vs Willis – 11/28/2020 – 2PM – Football – Moorhead Stadium

 

Regional Semi-Finals

Wimberley vs Sinton – 11/28/2020 – 2:00PM – Football – Converse Rutledge stadium – Regional Semi-Finals

Tenaha vs Chilton – 11/28/2020 – 6:00PM – Football – Bruce Field – Regional Round Playoffs

Week Thirteen

Thursday, November 19th

Hays vs Del Valle – 11/19/2020 – 5:30PM – Football – Junior Varsity – Veterans Stadium

Vandegrift vs Lake Travis – Red – Freshmen – 11/19/2020 – 5:30PM – Football – Cavalier Stadium

Tompkins vs Mayde Creek  – 11/19/2020 – 6:00PM – Football – Legacy Stadium

Cy Springs vs Cy Ranch  – 11/19/2020 – 6:30PM – Football  – CFFCU Stadium

Cy Lakes vs Cy Woods  – 11/19/2020 – 6:30PM – Football – Pridgeon Stadium

Santa Fe vs Kingwood Park  – 11/19/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium

Waller vs New Caney  – 11/19//2020 – 7:00PM – Football – Randall Reed Stadium

C.E. King vs North Shore  – 11/19/2020 –  7:00PM – Football – GPISD Stadium

Baytown Lee vs Beaumont United  – 11/19/2020 –  7:00PM – Football – Beaumont Memorial Stadium

Klein Collins vs Tomball Memorial  – 11/19/2020 –  7:00PM – Football – Klein Memorial Stadium

 

Area Round Playoffs 

Argyle vs Stephenville  – 11/19/2020 –  7:00PM – Football – Globe Life Field – Area Round Playoffs

Lorena vs Crockett  – 11/19/2020 –  7:00PM – Football – Mustang Stadium – Area Round Playoffs

Timpson vs Jewett Leon – 11/19/2020 –  7:00PM – Football – Wildcat Stadium – Area Round Playoffs

Refugio vs Flatonia  – 11/19/2020 –  7:00PM – Football – Johnson Stadium – Area Round Playoffs

Shiner vs Freer  – 11/19/2020 –  7:00PM – Football – Eagle Stadium – Area Round Playoffs

 

Friday, November 20th

 

Morton Ranch vs Katy – 11/20/2020 – 6:30PM – Football – Legacy Stadium

Hays vs Del Valle – 11/20/2020 – 7:30PM – Football – Veterans Stadium

Cy Falls vs Bridgeland – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Pridgeon Stadium

Cy Park vs Langham Creek  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – CFFCU Stadium

Nimitz vs Spring –  11/20/2020 – 7:00PM – Football – Planet Ford Stadium

Humble vs Kingwood  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium

Magnolia West vs Porter  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Randall Reed Stadium 

Seven Lakes vs Cinco Ranch  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football  – Rhodes Stadium

Clear Lake vs Dickinson  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Sam Vitanza Stadium

Klein Cain vs Tomball  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Tomball ISD Stadium

Port Neches-Groves vs Crosby  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Cougar Stadium

Summer Creek vs Westbrook  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Beaumont Memorial Stadium

Nederland vs Barbers Hill  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Eagle Stadium

Leander Glenn vs Leander Rouse – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Bible Stadium

Liberty Hill vs Navarro – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Panther Stadium

Shadow Creek Vs Dawson – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Freedom Field

Area Round Playoffs 

Waco La Vega vs Wilmer Hutchins  – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Tiger Stadium – Area Round Playoffs

Calhoun vs Boerne  – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Jourdonton Stadium – Area Round Playoffs

Calallen vs Canyon Lake  – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Eagle Stadium – Area Round Playoffs

China Spring vs West Orange Stark  – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Bulldog Stadium – Area Round Playoffs

East Chambers vs Yoakum – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Waller ISD Stadium – Area Round Playoffs

Kilgore vs El Campo – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Panther Stadium – Area Round Playoffs

Hargrave vs Brazosport  – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Wildcat Stadium – Area Round Playoffs

Carthage vs Silsbee  – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Homer Bryce Stadium – Area Round Playoffs

Bellville vs Salado – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Crusader Stadium – Area Round Playoffs

Woodville vs Columbus  – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Merrill Green Stadium – Area Round Playoffs

Lexington vs Taft  – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Bulldog Stadium – Area Round Playoffs

Hondo vs Wimberley – 11/20/2020 – 7:30pm – football – southwest legacy stadium – area round playoffs

 

Saturday, November 21st

 

Cy Creek vs Jersey Village  – 11/21/2020 – 1:00PM – Football – Pridgeon stadium

Spring Branch Memorial vs Cy Ridge  – 11/21/2020 – 1:00PM – Football – CFFCU stadium

 

Area Round Playoffs 

Lindale vs Needville – 11/21/2020 –  2:00PM – Football – Merrill Green Stadium – Area Round Playoffs

Alice vs Austin LBJ – 11/20/2020 –  2:30PM – Football – Matador Stadium – Area Round Playoffs

Nevada Community vs Pleasant Grove  – 11/21/2020 –  3:00PM – Football – Frisco The Star Stadium – Area Round Playoffs

Deweyville vs Chilton  – 11/20/2020 –  6:00PM – Football – Tomball ISD Stadium – Area Round Playoffs

Chapel Hill vs Stafford  – 11/20/2020 –  6:00PM – Football – Randall Reed Stadium – Area Round Playoffs

Week Thirteen

Thursday, November 19th

Hays vs Del Valle – 11/19/2020 – 5:30PM – Football – Junior Varsity – Veterans Stadium

Vandegrift vs Lake Travis – Red – Freshmen – 11/19/2020 – 5:30PM – Football – Cavalier Stadium

Tompkins vs Mayde Creek  – 11/19/2020 – 6:00PM – Football – Legacy Stadium

Cy Springs vs Cy Ranch  – 11/19/2020 – 6:30PM – Football  – CFFCU Stadium

Cy Lakes vs Cy Woods  – 11/19/2020 – 6:30PM – Football – Pridgeon Stadium

Santa Fe vs Kingwood Park  – 11/19/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium

Waller vs New Caney  – 11/19//2020 – 7:00PM – Football – Randall Reed Stadium

C.E. King vs North Shore  – 11/19/2020 –  7:00PM – Football – GPISD Stadium

Baytown Lee vs Beaumont United  – 11/19/2020 –  7:00PM – Football – Beaumont Memorial Stadium

Klein Collins vs Tomball Memorial  – 11/19/2020 –  7:00PM – Football – Klein Memorial Stadium

 

Area Round Playoffs 

Argyle vs Stephenville  – 11/19/2020 –  7:00PM – Football – Globe Life Field – Area Round Playoffs

Lorena vs Crockett  – 11/19/2020 –  7:00PM – Football – Mustang Stadium – Area Round Playoffs

Timpson vs Jewett Leon – 11/19/2020 –  7:00PM – Football – Wildcat Stadium – Area Round Playoffs

Refugio vs Flatonia  – 11/19/2020 –  7:00PM – Football – Johnson Stadium – Area Round Playoffs

Shiner vs Freer  – 11/19/2020 –  7:00PM – Football – Eagle Stadium – Area Round Playoffs

 

Friday, November 20th

 

Morton Ranch vs Katy – 11/20/2020 – 6:30PM – Football – Legacy Stadium

Hays vs Del Valle – 11/20/2020 – 7:30PM – Football – Veterans Stadium

Cy Falls vs Bridgeland – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Pridgeon Stadium

Cy Park vs Langham Creek  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – CFFCU Stadium

Nimitz vs Spring –  11/20/2020 – 7:00PM – Football – Planet Ford Stadium

Humble vs Kingwood  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium

Magnolia West vs Porter  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Randall Reed Stadium 

Seven Lakes vs Cinco Ranch  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football  – Rhodes Stadium

Clear Lake vs Dickinson  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Sam Vitanza Stadium

Klein Cain vs Tomball  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Tomball ISD Stadium

Port Neches-Groves vs Crosby  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Cougar Stadium

Summer Creek vs Westbrook  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Beaumont Memorial Stadium

Nederland vs Barbers Hill  – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Eagle Stadium

Leander Glenn vs Leander Rouse – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Bible Stadium

Liberty Hill vs Navarro – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Panther Stadium

Shadow Creek Vs Dawson – 11/20/2020 – 7:00PM – Football – Freedom Field

Area Round Playoffs 

Waco La Vega vs Wilmer Hutchins  – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Tiger Stadium – Area Round Playoffs

Calhoun vs Boerne  – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Jourdonton Stadium – Area Round Playoffs

Calallen vs Canyon Lake  – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Eagle Stadium – Area Round Playoffs

China Spring vs West Orange Stark  – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Bulldog Stadium – Area Round Playoffs

East Chambers vs Yoakum – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Waller ISD Stadium – Area Round Playoffs

Kilgore vs El Campo – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Panther Stadium – Area Round Playoffs

Hargrave vs Brazosport  – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Wildcat Stadium – Area Round Playoffs

Carthage vs Silsbee  – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Homer Bryce Stadium – Area Round Playoffs

Bellville vs Salado – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Crusader Stadium – Area Round Playoffs

Woodville vs Columbus  – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Merrill Green Stadium – Area Round Playoffs

Lexington vs Taft  – 11/20/2020 –  7:00PM – Football – Bulldog Stadium – Area Round Playoffs

Hondo vs Wimberley – 11/20/2020 – 7:30pm – football – southwest legacy stadium – area round playoffs

 

Saturday, November 21st

 

Cy Creek vs Jersey Village  – 11/21/2020 – 1:00PM – Football – Pridgeon stadium

Spring Branch Memorial vs Cy Ridge  – 11/21/2020 – 1:00PM – Football – CFFCU stadium

 

Area Round Playoffs 

Lindale vs Needville – 11/21/2020 –  2:00PM – Football – Merrill Green Stadium – Area Round Playoffs

Alice vs Austin LBJ – 11/20/2020 –  2:30PM – Football – Matador Stadium – Area Round Playoffs

Nevada Community vs Pleasant Grove  – 11/21/2020 –  3:00PM – Football – Frisco The Star Stadium – Area Round Playoffs

Deweyville vs Chilton  – 11/20/2020 –  6:00PM – Football – Tomball ISD Stadium – Area Round Playoffs

Chapel Hill vs Stafford  – 11/20/2020 –  6:00PM – Football – Randall Reed Stadium – Area Round Playoffs

Week Twelve

Thursday, November 12th

Del Valle vs Lake Travis – Junior Varsity – Black – 11/12/2020 – 5:30PM – Football – Cavalier Stadium

Del Valle vs Lake Travis – Freshmen – Black – 11/12/2020 – 5:30PM – Football – Veterans Stadium

Eastview vs Rouse – 11/12/2020 – 7:00PM – Football – Bible stadium – Varsity

Cinco Ranch vs Morton Ranch  – 11/12/2020 – 6:30PM – Football – Legacy Stadium

Katy vs Taylor  – 11/12/2020 – 7:00PM – Football – Rhodes Stadium

Langham Creek vs Cy Falls  – 11/12/2020 – 6:30PM – Football  – CFFCU Stadium

Cy Fair vs Cy Ridge  – 11/12/2020 – 7:00PM – Football – Pridgeon Stadium

Westbrook vs Kingwood – 11/12/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium

Aldine vs Spring – 11/12/2020 – 7:00PM – Football – Planet Ford stadium

Boerne vs Burnett – 11/12/2020 – 7:00PM – Football – Kelly Reeves Stadium

 

Bi-District Playoffs 

Silsbee vs La Marque  -11/12/2020 – 7:00PM – Football – Randall Reed Stadium

East Chambers vs Trinity – 11/12/2020 – 7:00PM – Football – Eagle Stadium

Orangefield vs Sealy – 11/12/2020 – 7:30PM – Football – Falcon Stadium

Hardin Jefferson vs Bellville  – 11/12/2020 – 7:00PM – Football – Wildcat Stadium

Vidor vs Lindale  -11/12/2020 – 7:00PM – Football – Bulldog Stadium

Buffalo vs Rice Consolidated – 11/12/2020 – 7:00PM – Football – Tomball ISD Stadium

Deweyville vs Cushing – 11/12/2020 – 7:00PM – Football – Bulldog Stadium

Woodville vs Coldspring-Oakhurst  – 11/12/2020 – 7:00PM – Football – Driskell Stadium

 

Friday, November 13th

Mayde Creek vs Seven Lakes – 11/13/2020 – 6:30PM – Football – Legacy Stadium

Cy Woods vs Cy Springs – 11/13/2020 – 7:00PM – Football – Pridgeon Stadium

Bridgeland vs Cy Lakes –  11/13/2020 – 7:00PM – Football – CFFCU Stadium

Dekaney vs Westfield –  11/13/2020 – 7:00PM – Football – Planet Ford Stadium

Lake Travis vs Del Valle  – 11/13/2020 – 7:00PM – Football – Veterans Stadium

Shadow Creek vs Pearland –  11/13/2020 – 7:00PM – Football – Freedom Field Stadium

Summer Creek vs North Shore  – 11/13/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium

Alief Elsik  vs Dawson  – 11/13/2020 – 7:00PM – Football – The Rig 

Barbers Hill vs Santa Fe  – 11/13/2020 – 7:00PM – Football  – Indian Stadium

C.E. King vs Atascocita  – 11/13/2020 – 7:00PM – Football – Panther Stadium

Klein Forest vs Tomball Memorial  – 11/13/2020 – 7:00PM – Football – Tomball ISD Stadium

Elgin vs Brenham  – 11/13/2020 – 7:00PM – Football – Cub Stadium

Clear Springs vs Dickinson  – 11/13/2020 – 7:00PM – Football – Challenger Stadium

Dayton vs Nederland – 11/13/2020 – 7:00PM – Football – Bulldog Stadium

Kingwood Park vs Port Neches-Groves – 11/13/2020 – 7:30PM – Football – Indian Stadium

Del Valle vs Lake Travis  – 11/6/2020 – 7:00PM – Football – Cavalier Stadium

Foster vs Manvel – 11/13/2020 – 7:00PM – Football – Alvin Memorial Stadium

 

Bi-District Playoffs 

Sweeny vs West Orange Stark-  11/13/2020 – 7:00PM – Football – Randall Reed Stadium

Kilgore vs Splendora –  11/13/2020 – 7:00PM – Football – St John Memorial Stadium

East Bernard vs Lexington –  11/13/2020 – 7:00PM – Football – Cardinal Stadium

Palestine vs Huffman Hargrave –  11/13/2020 – 7:00PM – Football – Mustang Stadium

Jasper vs China Spring –  11/13/2020 – 7:00PM – Football – Driskell Stadium

Columbus vs Rockdale – 11/13/2020 – 7:00PM – Football – Moorhead Stadium – Bi-District Playoffs

Carthage vs Gatesville –  11/13/2020 – 7:00PM – Football – Bruce Field – Cancelled – Carthage advances to area round

 

Saturday, November 14th

Jersey Village vs Stratford – 11/14/2020 – 1:00PM – Football – Pridgeon stadium

Paetow vs Angleton – 11/14/2020 – 1:00PM – Football – Wildcat Stadium – Rescheduled

Cy Ranch vs Cy Park – 11/14/2020 – 1:00PM – Football – CFFCU stadium

 

Bi-District Playoffs 

Livingston vs Chapel Hill – 11/14/2020 – 6:00PM – Football – Randall Reed stadium – – Bi-District Playoffs

North Forest vs Stafford – 11/14/2020 – 6:00PM – Football – Delmar stadium – Bi-District Playoffs

Wheatley vs Brazosport – 11/14/2020 – 6:00PM – Football – Barnett stadium- Bi-District Playoffs

Week Eleven

Thursday, November 5th

San Marcos vs Del Valle – Junior Varsity – 11/5/2020 – 5:30PM – Football – Veterans Stadium

Bowie vs Lake Travis – Freshmen – White – 11/5/2020 – 6:00PM – Football – Cavalier Stadium

Bowie vs Lake Travis – Freshmen – Black – 11/5/2020 – 7:30PM – Football – Cavalier Stadium

Tompkins vs Katy  – 11/5/2020 – 6:00PM – Football – Legacy Stadium

Cy Park vs Cy Woods – 11/5/2020 – 6:30PM – Football  – CFFCU Stadium

Northbrook vs Cy Ridge  – 11/5/2020 – 7:00PM – Football – Pridgeon Stadium – rescheduled

Crosby vs Kingwood Park – 11/5/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium

Tomball vs Klein Oak – 11/5/2020 – 7:00PM – Football – Klein Memorial Stadium

Caney Creek vs Porter  -11/5/2020 – 7:00PM – Football – Randall Reed Stadium

Tarkington vs East Chambers – 11/5/2020 – 7:00PM – Football – Buccaneer Stadium

Port Arthur Memorial vs Beaumont United – 11/5/2020 – 7:30PM – Football – Beaumont Memorial Stadium

Friday, November 6th

Taylor vs Cinco Ranch – 11/6/2020 – 6:30PM – Football – Legacy Stadium

Spring Branch Memorial vs Cy-Fair – 11/6/2020 – 7:00PM – Football – Pridgeon Stadium

Cy Ranch vs Langham Creek –  11/6/2020 – 7:00PM – Football – CFFCU Stadium

Grand Oaks vs Conroe –  11/6/2020 – 7:00PM – Football – Moorhead Stadium

Cleveland vs New Caney –  11/6/2020 – 7:00PM – Football – Randall Reed Stadium

Clear Brook vs Dickinson-  11/6/2020 – 7:00PM – Football – Sam Vitanza Stadium

Brenham vs Leander Rouse – 11/6/2020 – 7:00PM – Football – Cub Stadium

Kingwood vs North Shore –  11/6/2020 – 7:00PM – Football – GPISD Stadium

Morton Ranch vs Mayde Creek – 11/6/2020 – 7:30PM – Football – Rhodes Stadium

Summer Creek vs Atascocita  – 11/6/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium

Alief Hastings vs Pearland   – 11/6/2020 – 7:00PM – Football – The Rig 

Humble vs Westbrook – 11/6/2020 – 7:30PM – Football – Beaumont Memorial Stadium

Huffman Hargrave vs Livingston  – 11/6/2020 – 7:00PM – Football – Falcon Stadium

Dayton vs Santa Fe  – 11/6/2020 – 7:30PM – Football – Bronco Stadium

College Park vs Willis – 11/6/2020 – 7:00PM – Football – Yates Stadium

Bay City vs Stafford  – 11/6/2020 – 7:00PM – Football – Stafford MSD Stadium

Shadow Creek vs Alief Elsik  – 11/6/2020 – 7:00PM – Football – Crump Stadium

Port Neches-Groves vs Barbers Hill – 11/6/2020 – 7:00PM – Football – Eagle Stadium

Henderson vs Chapel Hill  – 11/6/2020 – 7:00PM – Football – Bulldog Stadium

Texas City vs Nederland – 11/6/2020 – 7:30PM – Football – Bulldog Stadium

Hardin Jefferson vs Orangefield  – 11/6/2020 – 7:30PM – Football – FL McCain Stadium

Bridge City vs West Orange Stark  – 11/6/2020 – 7:30PM – Football – Hooks Stadium

Splendora vs Little Cypress Mauriceville  – 11/6/2020 – 7:00PM – Football – Bear Stadium

Bowie vs Lake Travis  – 11/6/2020 – 7:00PM – Football – Cavalier Stadium

Saturday, November 7th

Cy Lakes vs Cy Falls  – 11/7/2020 – 1:00PM – Football – Pridgeon stadium

San Marcos vs Del Valle – 11/7/2020 – 1:30PM – Football – Toyota Rattler Stadium

Foster vs Paetow – 11/7/2020 – 2:30PM – Football – Legacy stadium

Cy Springs vs Bridgeland – 11/7/2020 – 7:00PM – Football – CFFCU stadium

Week  TEN

Thursday, October 29th

Belton vs Lake Travis – Freshmen Red – 10/29/2020 – 5:30pm – Football – Veterans Stadium

Spring Woods vs Cy Creek  – 10/29/2020 – 6:30PM – Football – Pridgeon Stadium

Langham Creek vs Cy Lakes – 10/29/2020 – 7:00PM – Football – CFFCU Stadium

North Shore vs Humble – 10/29/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium

Milby vs Manvel – 10/29/2020 – 7:00PM – Football – Freedom Field Stadium – Rescheduled

Tomball Memorial vs Klein  – 10/29/2020 – 7:00PM – Football – Klein Memorial Stadium

Alief Taylor vs Pearland  – 10/29/2020 – 7:00PM – Football – Crump Stadium

 

Friday, October 30th

Tompkins vs Morton Ranch  – 10/30/2020 – 6:30PM – Football – Legacy Stadium

Bridgeland vs Cy Park – 10/30/2020 – 7:00PM – Football – CFFCU Stadium

Jersey Village vs Cy Ridge  – 10/30/2020  – 7:00PM – Football – Pridgeon Stadium

Macarthur vs Westfield – 10/30/2020 – 7:00PM – Football – Planet Ford Stadium

Alvin vs Shadow Creek – 10/30/2020 – 7:00PM – Football – Freedom Field 

C.E. King vs Summer Creek  – 10/30/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium

Strake Jesuit vs Dawson – 10/30/2020 – 7:00PM – Football – The Rig 

Lufkin vs New Caney – 10/30/2020 – 7:00PM – Football – Abe Martin Stadium

Dickinson vs Katy  – 10/30/2020 – 7PM – Football – Sam Vitanza Stadium

Nederland vs Santa Fe  – 10/30/2020 – 7:00PM – Football –  Indian Stadium 

Lumberton vs Splendora  – 10/30/2020 – 7:00PM – Football – Wildcat Stadium

Klein Collins vs Tomball  – 10/30/2020 – 7:00PM – Football – Tomball ISD Stadium

Porter vs Cleveland – 10/30/2020 – 7:00PM – Football – Indian Stadium

Barbers Hill vs Crosby  – 10/30/2020 – 7:00PM – Football – Cougar Stadium

The Woodlands vs Willis – 10/30/2020 – 7:00PM – Football – Yates Stadium

Alief Hastings vs Alief Elsik – 7PM – 10/30/2020 – Crump Stadium – Football

Terry vs Paetow – 10/30/2020 – 7:30PM – Football – Rhodes Stadium

Dayton vs Port Neches-Groves  – 10/30/2020 – 7:30PM – Football – Indian Stadium

Woodville vs East Chambers – 10/30/2020 – 7:30PM – Football – Buccaneer Stadium

Huffman Hargrave vs Vidor – 10/30/2020 – 7:00PM – Football – Pirate Stadium

 

Saturday, October 31st

Mayde Creek vs Taylor  – 10/31/2020 – 11:00AM – Football – Legacy Stadium

Cy Falls vs Cy Springs  – 10/31/2020 – 1:00PM – Football – Pridgeon stadium

Cy Woods vs Cy Ranch  – 10/31/2020 – 1:00PM – Football – CFFCU stadium

Kingwood vs Atascocita  – 10/31/2020 – 2:00PM – Football – Turner stadium

Week NINE

Wednesday, October 22nd

Akins vs Del Valle – JV – 10/21/2020 – 6/7:30pm – Football – Veterans Stadium

 

Thursday, October 22nd

Dripping Springs vs Lake Travis – Freshmen -Red – 10/22/2020 – 5:30PM start – Football – Track Stadium

Austin vs Lake Travis – Junior Varsity -Black – 10/22/2020 – 7PM start – Football – Cavalier Stadium

Austin vs Lake Travis – Freshmen -Black – 10/22/2020 – 5:30PM start – Football – Cavalier Stadium

Cedar Park vs Lake Travis -JV White – 10/22/2020 – 7PM start – Football – Track Stadium

Cy Ranch vs Bridgeland – 10/22/2020 – 6:30PM – Football – CFFCU  Stadium

Cy Woods vs Langham Creek – 10/22/2020 – 7:00PM – Football -Pridgeon Stadium

Wisdom vs Paetow – 10/22/2020 – 7:00PM – Football – Rhodes Stadium

College Station vs New Caney – 10/22/2020 – 7:00PM – Football – Randall Reed Stadium

Del Valle vs Akins – 7:30 PM – 10/22/2020 – Veterans Stadium – Football

Tomball vs Klein Forest – 10/22/2020 – 7PM – Football – Klein Memorial Stadium

Friday, October 23rd

Seven Lakes vs Morton Ranch  – 10/23/2020 – 6:30PM – Football – Legacy Stadium

Cy Springs vs Cy Lakes – 10/23/2020 – 7:00PM – Football – CFFCU Stadium

Cy Ridge vs Cy Creek – 10/23/2020  – 7:00PM – Football – Pridgeon Stadium

Westbrook vs North Shore – 10/23/2020 – 7:00PM – Football – Galena Park ISD Stadium

Taylor vs Tompkins  – 10/23/2020 – 7:30PM – Football – Rhodes Stadium

Eisenhower vs Spring – 10/23/2020 – 7:00PM – Football – Planet Ford Stadium

Angleton vs Manvel – 10/23/2020 – 7:00PM – Football – Freedom Field 

Austin vs Lake Travis – 10/23/2020 – 7:00PM – Football – Cavalier Stadium

Lufkin vs Porter – 10/23/2020 – 7:00PM – Football – Randall Reed Stadium

Alief Taylor vs Dawson – 10/23/2020 – 7:00PM – Football – The Rig 

Bastrop vs Brenham – 10/23/2020 – 7:00PM – Football – Cub Stadium

Humble vs Atascocita  – 10/23/2020 – 7:00PM – Football – Turner Field 

Dayton vs Crosby – 10/23/2020 – 7:30PM – Football – Cougar Stadium

Klein Cain vs Tomball Memorial  – 10/23/2020 – 7:00PM – Football – Tomball ISD Stadium

Hamshire Fannett vs Silsbee – 10/23/2020 – 7:00PM – Football – Tiger Stadium

Orangefield vs Bridge City – 10/23/2020 – 7:00PM – Football – FL Mclain Stadium

Splendora vs Huffman Hargrave – 10/23/2020 – 7:00PM – Football – Falcon Stadium

Kirbyville vs East Chambers – 10/23/2020 – 7:30PM – Football – Buccaneer Stadium

Port Neches-Groves vs Nederland  – 10/23/2020 – 7:00PM – Football – Bulldog Stadium

Elgin vs Rouse – 10/23/2020 – 7:00PM – Football – Bible Stadium

McCallum vs Liberty Hill – 10/23/2020 – 7:00PM – Football – Panther Stadium

 

Saturday, October 24th

Cinco Ranch  vs Katy  – 10/24/2020 – 11:00AM – Football – Legacy Stadium

Cy Park vs Cy Falls – 10/24/2020 – 1:00PM – Football – CFFCU Stadium

Brazoswood vs Dickinson – 1PM – 10/24/2020 – Sam Vitanza Stadium – Football

Jersey Village  vs Cy-Fair  – 10/24/2020 – 1:00PM – Football – Pridgeon stadium

Week Eight

Thursday, October 15th

Wimberley  vs Lake Travis – Freshmen – White – 10/15/2020 – 5:30 – Football – Track Stadium

Hays vs Lake Travis – Junior Varsity – Black – 10/15/2020 – 5:30 – Football – Cavalier  Stadium

Bowie vs Del Valle – Freshmen  – 10/15/2020 – 5:30 – Football – Veterans  Stadium

Cy Lakes vs Cy Park – 10/15/2020 – 6:30PM – Football – CFFCU  Stadium

Northbrook vs Jersey Village – 10/15/2020 – 7:00PM – Football -Pridgeon Stadium

Nimitz vs Dekaney – 10/15/2020 – 7:00PM – Football – Planet Ford Stadium

Lamar Consolidated vs Humble – 10/15/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium

Longview vs Westbrook – 10/15/2020 – 7:00PM – Football – Abe Martin Stadium

 

 

Friday, October 16th

Seven Lakes vs Taylor  – 10/16/2020 – 6:30PM – Football – Legacy Stadium

Cy Woods vs Bridgeland  – 10/16/2020 – 7:00PM – Football – CFFCU Stadium

CANCELLED – RESCHEDULED FOR NOV 27th -Cy Falls vs Cy Ranch  – 10/16/2020  – 7:00PM – Football – Pridgeon Stadium

Mayde Creek vs Cinco Ranch  – 10/16/2020 – 7:30PM – Football – Rhodes Stadium

Pearland vs Dawson – 10/16/2020 – 7:00PM – Football – The rig 

Westfield vs Spring  – 10/16/2020 – 7:00PM – Football – Planet Ford Stadium

Manvel vs North Shore – 10/16/2020 – 7:00PM – Football – Freedom Field 

Magnolia West vs Cleveland – 10/16/2020 – 7:00PM – Football – Indian Stadium

Livingston vs Splendora – 10/16/2020 – 7:00PM – Football – Wildcat Stadium

Eastview vs Brenham – 10/16/2020 – 7:00PM – Football – Cub Stadium

Tomball vs Tomball Memorial – 10/16/2020 – 7:00PM – Football – Kyle Field 

Needville vs Stafford – 10/16/2020 – 7:00PM – Football – Spartan Stadium

Kilgore vs Chapel Hill – 10/16/2020 – 7:00PM – Football –  Bulldog Stadium

Silsbee vs Bridge City – 10/16/2020 – 7:00PM – Football – Tiger Stadium

Orangefield vs West Orange Stark  – 10/16/2020 – 7:00PM – Football – Hooks Stadium

Bowie vs Del Valle   – 10/16/2020 – 7:00PM – Football – Hooks Stadium

 

Saturday, October 17th

CANCELLED – Tompkins  vs Katy  – 10/17/2020 – 11:00AM – Football – Legacy Stadium – Rescheduled For Late NOVEMBER

Langham Creek vs Cy Springs – 10/17/2020 – 1:00PM – Football – CFFCU Stadium

Cy Creek  vs Cy-Fair  – 10/17/2020 – 1:00PM – Football – Pridgeon stadium

Week Seven

Thursday, October 8th

San Marcos vs Lake Travis – Freshmen – White/Black – 10/8/2020 – 5:30PM – Football – Cavalier  Stadium

Cy Park vs Cy Springs – 10/8/2020 – 6:30PM – Football – CFFCU  Stadium

Aldine Davis vs Westfield – 10/8/2020 – 7:00PM – Football – Planet Ford Stadium

Splendora vs Vidor  – 10/8/2020 – 6:30PM – Football – Pirate Stadium

Ft Bend Dulles vs Mayde Creek – 10/8/2020 – 7:00PM – Football – Legacy Stadium

Huntsville vs Kingwood – 10/8/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium

Episcopal vs Westbrook – 10/8/2020 – 7:00PM – Football – Beaumont Memorial Stadium

Tomball vs Port Neches-Groves – 10/8/2020 – 7:30PM – Football – Indian Stadium

Anahuac vs East Chambers – 10/8/2020 – 7:00PM – Football – Buccaneer Stadium

South Houston vs Santa Fe – 10/8/2020 – 7:00PM – Football – Indian Stadium

Alief Taylor vs Manvel – 10/8/2020 – 7:00PM – Football – Freedom Field

Willis vs North Shore – 10/8/2020 – 7:00PM – Football – Galena Park ISD Stadium

Bastrop vs Rouse – 10/8/2020 – 7:00PM – Football – Bible Stadium

Friday, October 9th

Seven Lakes vs Katy  – 10/9/2020 – 6:30PM – Football – Legacy Stadium

Cy Lakes vs Cy Ranch  – 10/9/2020 – 7:00PM – Football – CFFCU Stadium

Spring Woods vs Cy Ridge  – 10/9/2020  – 7:00PM – Football – Pridgeon Stadium

Tompkins vs Cinco Ranch  – 10/9/2020 – 7:30PM – Football – Rhodes Stadium

CANCELLED-Klein Oak vs Atascocita – 10/9/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium

Alief Hastings vs Dawson – 10/9/2020 – 7:00PM – Football – The rig 

Dekaney vs Spring  – 10/9/2020 – 7:00PM – Football – Planet Ford Stadium

Conroe vs Summer Creek – 10/9/2020 – 7:00PM – Football – Moorhead Stadium

Porter vs New Caney – 10/9/2020 – 7:00PM – Football – Planet Reed Stadium

CANCELLED – Clear Falls vs Dickinson – 10/9/2020 – 7:00PM – Football – Sam Vitanza Stadium

Ridge Point vs C.E.King – 10/9/2020 – 7:00PM – Football – Panther Stadium

Alief Taylor vs Manvel – 10/9/2020 – 7:00PM – Football – Freedom Field

Pasadena Memorial vs Dayton – 10/9/2020 – 7:30PM – Football – Bronco Stadium

Baytown Sterling vs Beaumont United – 10/9/2020 – 7:30PM – Football – Beaumont ISD Stadium

Tomball Memorial vs Deer Park – 10/9/2020 – 7:00PM – Football – Absheir Stadium

Palestine vs Chapel Hill – 10/9/2020 – 7:00PM – Football – Wildcat Stadium

San Marcos vs Lake Travis – 10/9/2020 – 7:00PM – Football – Cavalier Stadium

Crockett vs Liberty Hill – 10/9/2020 – 7:00PM – Football – Panther Stadium

Saturday, October 10th

Langham Creek vs Bridgeland – 10/10/2020 – 12:00PM – Football – CFFCU Stadium

Stratford vs Cy-Fair  – 10/10/2020 – 1:00PM – Football – Pridgeon stadium

Jacksonville vs Nederland – 10/10/2020 – 2:00PM – Football – Tomato Bowl

Taylor vs Morton Ranch – 10/10/2020 – 6:00PM – Football – Legacy Stadium

Silsbee vs West Orange Stark – 10/8/2020 – 6:00PM – Football – Tiger Stadium

Liberty vs Orangefield  – 10/8/2020 – 7:00PM – Football – F.L Mclain Stadium

Cy Woods vs Cy Falls – 10/10/2020 – 7:00PM – Football – Pridgeon Stadium

Week Six

Tuesday, September 29th

La Marque vs Huffman Hargrave – 9/29/2020 – 6:00PM – Football – Falcon Stadium

Wednesday, September 30th

Westwood vs Lake Travis – 9/30/2020 – 5:00PM – Freshman Red 6:30 PM Freshman White- Football -Track stadium

Westwood vs Lake Travis – 9/30/2020 – 5:30 PM – Freshman Black 7:00 PM J.V. Black Football – Cavalier Stadium

Thursday, October 1st

Del Valle vs Liberty Hill – 10/1/2020 – 5:30PM – Freshmen A& B -Veterans stadium

Humble vs Cy Springs – 10/1/2020 – 6:30PM – Football – CFFCU  Stadium

Dawson vs Cy Falls – 10/1/2020 – 6:30PM – Football – Ken Pridgeon Stadium

George Ranch vs Katy Taylor- 10/1/2020- 6:30PM- Football- Cy Fair FCU Stadium

Klein Collins vs North Shore – 10/1/2020 – 7:00PM – Football – Galena Park ISD Stadium

Friday, October 2nd

Paetow vs Morton Ranch  – 10/2/2020 – 6:30PM – Football – Legacy Stadium

Cy Park vs Cy-Fair – 10/2/2020 – 7:00PM – Football – CFFCU Stadium

Jersey Village vs Langham Creek – 10/2/2020  – 7:00PM – Football – Pridgeon Stadium

New Caney vs Kingwood Park – 10/2/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium

Spring Branch Memorial vs Pearland  – 10/2/2020 – 7:00PM – Football – The rig 

Ft Bend Hightower vs Westfield  – 10/2/2020 – 7:00PM – Football – Planet Ford Stadium

Conroe vs Kingwood – 10/2/2020 – 7:00PM – Football – Moorhead Stadium

Lake Creek vs Porter – 10/2/2020 – 7:00PM – Football – Planet Reed Stadium

Ridge Point vs Dickinson – 10/2/2020 – 7:00PM – Football – Sam Vitanza Stadium

Baytown Lee vs Santa Fe – 10/2/2020 – 7:00PM – Football – Indian Stadium

Northbrook vs Cleveland – 10/2/2020 – 7:00PM – Football – Indian Stadium

Montgomery vs Dayton – 10/2/2020 – 7:30PM – Football – Bronco Stadium

Bridgeland vs Shadow Creek – 10/2/2020 – 7:00PM – Football – Freedom Field

Port Neches-Groves vs Beaumont United – 10/2/2020 – 7:30PM – Football – Beaumont ISD Stadium

Manvel vs Crosby – 10/2/2020 – 7:30PM – Football – Cougar Stadium

Allen vs Atascocita – 10/2/2020 – 7:00PM – Football – Eagle Stadium

Westbrook vs Tomball Memorial – 10/2/2020 – 7:00PM – Football – Tomball ISD Stadium

Lindale vs Chapel Hill – 10/2/2020 – 7:00PM – Football – Bulldog Stadium

Shepherd vs Splendora – 10/2/2020 – 7:00PM – Football – Wildcat Stadium

Liberty Hill vs Del Valle – 10/2/2020 – 7:30PM – Football – Veterans Stadium

Hamshire Fannett vs Bridge City  – 10/2/2020 – 7:00PM – Football – Lanny Ward Stadium

Huntsville vs Willis – 10/2/2020 – 7:00PM – Football – Berton A. Yates Stadium

A&M Consolidated vs Rouse – 10/2/2020 – 7:00PM – Football – Bible Stadium

Saturday, October 3rd

Clear Springs vs Tompkins  – 10/3/2020 – 12:00PM – Football – Rhodes Stadium

Cy Ranch vs Cy Ridge  – 10/3/2020 – 6:00PM – Football – Pridgeon Stadium

Mayde Creek vs Cy Lakes  – 10/3/2020 – 6:00PM – Football – Legacy stadium

Dekaney vs Summer Creek – 10/3/2020 – 6:00PM – Football – Turner Stadium

Cy Woods vs Katy – 10/3/2020 – 6:00PM – Football – CFFCU Stadium

Klein vs Seven Lakes – 10/3/2020 – 7:00PM – Football – Rhodes Stadium

WEEK FIVE

Thursday, September 24th

Katy Taylor vs Cy Springs – 9/24/2020 – 6:00PM – Football – Legacy Stadium

Klein Cain vs Bridgeland – 9/24/2020 – 6:30PM – Football – CFFCU Stadium

Cy Ridge vs Cy Park – 9/24/2020 – 6:30PM – Football – Ken Pridgeon Stadium

Langham Creek vs Tomball Memorial – 9/24/2020 – 7:00PM – Football – Tomball ISD Stadium

Weiss vs Leander Rouse – 9/24/2020 – 7:00PM – Football – Bible Stadium

 

Friday, September 25th

Cinco Ranch vs College Park – 9/25/2020 – 6:30PM – Football – Legacy Stadium

Cy Lakes vs Morton Ranch – 9/25/2020 – 7:00PM – Football – CFFCU Stadium

The Woodlands vs Pearland  – 9/25/2020 – 7:00PM – Football – The Rig Stadium

Cy Fair vs Cy Ranch – 9/25/2020 – 7:00PM – Football – Pridgeon Stadium

Conroe vs Mayde Creek  – 9/25/2020 – 7:30PM – Football – Rhodes Stadium

Humble vs Channelview – 9/25/2020 – 7:00PM – Football – Turner Stadium

Magnolia West vs Brenham  – 9/25/2020 – 7:00PM – Football – Cub Stadium

Chapel Hill vs Athens  – 9/25/2020 – 7:00PM – Football –  Bruce Field

Cy Falls vs C.E. King  – 9/25/2020 – 7:00PM – Football – Panther Stadium

Shadow Creek vs North Shore  – 9/25/2020 – 7:00PM – Football – GPISD Stadium

Willis vs Tomball  – 9/25/2020 – 7:00PM – Football – Tomball ISD Stadium

Buna vs Woodville – 9/25/2020 – 7:00PM – Football – Eagle Stadium

Port Arthur Memorial vs Port Neches-Groves  – 9/25/2020 – 7:30PM – Football – Indian Stadium

Orangefield vs Silsbee – 9/25/2020 – 7:30PM – Football – Tiger Stadium

Killeen Ellison vs Liberty Hill – 9/25/2020 – 7:00PM – Football

SCRIMMAGE – Cedar Ridge vs Lake Travis – 9/25/2020 – 7:00PM – Football – Cavalier Stadium

Brazoswood vs Santa Fe – 9/25/2020 – 7:00PM – Football – Indian Stadium

Del Valle vs McNeil – 9/25/2020 – 7:00PM – Football – Kelly Reeves Stadium

If you will be using One of our TV APPS (Roku, Apple TV or Amazon) to watch the game, please SUBSCRIBE - Individual purchases may not work on those apps

Internet Explorer has been retired and will not work with the video player.

For a more seamless viewing experience we recommend using the latest version of Chrome, Firefox, Edge, or Safari

Copyright © 2020 HS Sports Media, LLC. All rights reserved. Reproduction, in whole or in part is forbidden without written permission from HS Sports Media, LLC - Texan Live is a division of HS Sports Media, LLC.

To Top