Football

Football Playoff Schedule

SEMI-FINALS

Thursday, December 12th

San Augustine (13-0) vs Refugio (14-0) – 7:00PM – 12/12/19 – CFFCU Stadium – 2A Division 1
Post (14-0) vs Valley View (12-2) – 7:00PM – 12/12/19 – Gordon Wood Stadium – 2A Division 1
Brock (12-2) vs Pottsboro (14-0) – 7:00PM – 12/12/19 – Frisco Ford Star – 3A Division 1

Friday, December 13th

Midland Greenwood (14-0) vs Pleasant Grove (13-1) – 6:00PM – 12/13/19 – Frisco Ford Star – 4A Division 2
Mart (11-3) vs Falls City (13-1) – 7:00PM – 12/13/19 – The pfield – 2A Division 2
Omaha Pewitt (13-1) vs East Bernard (14-0) – 7:30PM – 12/13/19 – Waco ISD Stadium – 3A Division 2
Grandview (13-1) vs Columbus (12-2) – 7:00PM – 12/13/19 – Kelly Reeves Stadium – 3A Division 1
Springtown (13-1) vs Waco La Vega (13-1) – 7:00PM – 12/13/19 – Midlothian ISD Stadium – 4A Division 1
Shadow Creek (14-0) vs San Antonio Wagner (13-1) – 7:30PM – 12/13/19 – Alamo Stadium – 5A Division 1
Silsbee (9-4) vs Wimberley (11-3) – 7:30PM – 12/13/19 – Legacy Stadium – 4A Division 2 –
Carthage (14-0) vs Lampasas (13-1) – 7:30PM – 12/13/19 – Randall Reed Stadium – 4A Division 1

Saturday, December 14th

Denton Guyer (13-1) vs Westfield (13-1) – 1:00PM – 12/14/19 – Panther Stadium – 6A Division 2
Katy Taylor (9-5) vs Austin Westlake (13-1) – 2:00PM – 12/14/19 – Mclane Stadium – 6A Division 2
Denton Ryan (14-0) vs Frisco Lone Star (14-0) – 2:00PM – 12/14/19 – Eagle Stadium – 5A Division 1
Rockwall (12-2) vs Duncanville (14-0) – 2:30PM – 12/14/19 – Mckinney ISD – 6A Division 1
Fort Bend Marshall (13-1) vs Boerne Champion (13-1) – 3:00PM – 12/14/19 – Kyle Field – 5A Division 2
Lubbock Cooper (13-1) vs Aledo (13-1) – 3:00PM – 12/14/19 – Anthony Field – 5A Division 2
North Shore (13-1) vs Lake Travis (13-1) – 4:00PM – 12/14/19 – Kelly Reeves Stadium – 6A Division 1

REGIONAL FINALS

Thursday, December 5th
Holland (13-0) vs Refugio (13-0) – 7PM – 12/5/19 – Alamodome

Friday, December 6th
Geronimo Navarro (13-0) vs Wimberley (10-3) – 3:30PM – 12/6/19 – Alamodome
Waco La Vega (12-1) vs Argyle (13-0) – 7PM – 12/6/19 – Mclane Stadium
Pleasant Grove (12-1) vs Gilmer (10-3) – 7PM – 12/6/19 – Lobo Stadium
Bremond (12-1) vs Falls City (12-1) – 7PM – 12/6/19 – The pfield 
East Bernard (13-0) vs Ganado (10-3) – 7PM – 12/6/19 – Freedom Field
Columbus (11-2) vs Hallettsville (10-2) – 7PM – 12/6/19 – Legacy Stadium
Carthage (13-0) vs Midlothian Heritage (9-4) – 7:30PM – 12/6/19 – Tomato Bowl
Westlake (12-1) vs San Antonio Brandeis (13-0) – 7:30PM – 12/6/19 – Alamodome
Aledo (12-1) vs Ennis (12-1) – 7:30PM – 12/6/19 – Frisco Ford Center
West Orange-Stark (10-1) vs Silsbee (8-4) – 7:30PM – 12/6/19 – Beaumont’s Memorial Stadium
Troy (12-1) vs Grandview (12-1) – 7:30PM – 12/6/19 – Waco ISD Stadium

Saturday, December 7th
Denton Guyer (12-1) vs Amarillo Tascosa (10-3) – 11PM – 12/7/19 – Frisco Ford Center
Shadow Creek (13-0) vs Manor (8-5) – 12PM – 12/7/19 – Alamodome
Lampasas (12-1) vs Liberty Hill (7-5) – 2PM – 12/7/19 – Gupton Stadium
North Shore (12-1) vs Atascocita (12-1) – 2PM – 12/7/19 – Panther Stadium
Fort Bend Marshall (12-1) vs Manvel (13-0) – 3PM – 12/7/19 – Freedom Field
Cy Creek (9-4) vs Taylor (8-5) – 2PM – 12/7/19 – NRG Stadium
Colleyville Heritage (9-4) vs Denton Ryan (13-0) – 2:30PM – 12/7/19 – Frisco Ford Center
Southlake Carroll (13-0) vs Duncanville (13-0) – 2:30PM – 12/7/19 – Mckinney ISD Stadium
Lake Travis (12-1) vs Converse Judson (12-1) – 4:00PM – 12/7/19 – Alamodome
Dallas Jesuit (9-4) vs Spring Westfield (12-1) – 6:00PM – 12/7/19 – NRG Stadium
Rockwall (11-2) vs Prosper (11-2) – 6:00PM – 12/7/19 – Frisco Ford Center
Boerne Champion vs Calallen – 8:00PM – 12/7/19 – Alamdome

Regional Semi-Finals

Friday, November 29th

Columbus (10-2) vs Vanderbilt Industrial (11-1) – 12PM – -11/29/19 – Alamodome
Manvel (12-1) vs Barbers Hill (11-1) – 12PM -11/29/19 – NRG Stadium
Arlington Martin (11-1) vs Duncanville (12-0) – 12PM – -11/29/19 – AT&T Stadium
Cameron Yoe (11-1) vs Grandview (11-1) – 1PM – 11/29/19 – Waco ISD Stadium
Lake Travis (11-1) vs Weslaco (10-2)- 1:00PM – 11/29/19 – Alamo Stadium
Argyle (12-0) vs Brownwood (11-1)- 1:30PM -11/29/19 – Mclane Stadium
Comfort (10-2) vs East Bernard (12-0) – 1:30PM -11/29/19 – Bastrop Memorial Stadium
Foster (8-4) vs Shadow Creek (12-0)- 2:00PM -11/29/19- Challenger Stadium
Frisco Lone Star (12-0) vs Highland Park (11-1) – 3:30PM – 11/29/19 – AT&T Stadium
San Antonio Wagner (11-1) vs San Antonio Harlan (12-0)- 4:00PM -11/29/19 – Alamodome
Katy (12-0) vs North Shore (11-1) – 4:00PM – 11/29/19 – NRG Stadium
Bellville (9-3) vs West Orange-Stark (9-1)- 6:30PM -11/29/19- Randall Reed Stadium
Dallas Jesuit (8-4) vs Klein Collins (11-1) – 7:00PM -11/29/19- Mclane Stadium
Silsbee (7-4) vs Giddings (7-5) – 7:00PM -11/29/19- Woodforest Stadium
Aledo (11-1) vs Red Oak (11-1) – 7:00PM -11/29/19 – AT&T Stadium
Austin Westlake (11-1) vs Weslaco East (9-3) – 7:00PM – Alamo Stadium -11/29/19
El Campo (10-2) vs Liberty Hill (6-5) – 7:30PM -11/29/19- Bastrop Memorial Stadium
Sunnyvale (12-0) vs Texarkana Pleasant Grove (11-1) – 7:30PM -11/29/19 – Frisco Ford Stadium
Shiner (12-0) vs Refugio (12-0) – 7:30PM -11/29/19 – Rutledge Stadium
Converse Judson (11-1) vs Laredo United (10-2)- 8:00PM – 11/29/19 – Alamodome
Cypress Creek (8-4) vs Houston Strake Jesuit (10-2) – 8:00PM -11/29/19- NRG stadium

 

Saturday, November 30th

Birdville (9-3) vs Colleyville Heritage (8-4) – 11:00AM – 11/30/19
Needville (10-2) vs Lampasas (11-1) – 12:00PM – 11/30/19 -Alamodome
Rockwall (10-2) vs Klein Oak (10-2) – 2:00PM – 11/30/19 – Waco Mclane Stadium
Waco Midway (9-3) vs Spring Westfield (11-1) – 2:00PM – 11/30/19 – Bryans Green Stadium
Huntsville (9-3) vs Fort Bend Marshall (11-1) – 2:00PM – 11/30/19 – Woodforrest Bank Stadium
Katy Tompkins (11-1) vs Humble Atascocita (11-1) – 2:00PM – 11/30/19 – NRG Stadium
Arlington (9-3) vs Denton Guyer (11-1) – 2:30PM – 11/30/19 – Frisco Ford Center
Boerne Champion (11-1) vs Mission Pioneer (11-1) – 4:00PM -11/30/19- Alamodome
Midland Lee (11-1) vs Southlake Carroll (12-0) – 5:00PM – 11/30/19 – Abilene Shotwell Stadium
Katy Taylor (7-5) vs Humble (10-2) – 6:00PM – 11/30/19 – NRG Stadium
St Thomas vs Parish Episcopal – 8:00PM – 11/30/19 – Frisco Ford center
Prosper (10-2) vs The Woodlands (8-4) – 7:00PM – 11/30/19 – Mclane Stadium
Brenham (10-2) vs Corpus Christi Calallen (11-1) – 8:00PM – 11/30/19 – Alamodome –

Area Round

Thursday, November 21st, 2019

Refugio vs Thorndale – 6:30PM – 11/21/2019 – Heroes Stadium
Cy Creek vs Mayde Creek – 7:00PM – 11/21/2019 – Pridgeon Stadium
Highland Park vs Magnolia – 7:00PM – 11/21/2019 – AT&T Stadium
Corpus Christi Miller vs San Antonio Southwest – 7:00PM – 11/21/2019 – Alamodome

Friday, November 22nd, 2019

Southlake Carroll vs Desoto – 4:30PM – 11/22/2019 – AT&T Stadium
A&M Consolidated vs Ft Bend Marshall – 7:00PM – 11/22/2019 – Pridgeon Stadium
Cy Woods vs The Woodlands – 7:00PM – 11/22/2019 – CFFCU Stadium
Cy Falls vs Tompkins – 7:00PM – 11/22/2019 – Legacy Stadium
Cy-Fair vs Katy – 7:00PM – 11/22/2019 – Tully Stadium
Dawson vs North Shore – 7:00PM – 11/22/2019 – Pasadena Veterans Memorial Stadium
Westbrook vs Strake Jesuit – 7:00PM – 11/22/2019 – Challenger Stadium
Vandegrift vs Klein Collins – 7:00PM – 11/22/2019 – Monroe Stadium
Tomball vs Westfield – 7:00PM – 11/22/2019 – Panther Stadium
Shadow Creek vs Hutto – 7:00PM – 11/22/2019 – Waller ISD Stadium
West Orange Stark vs La Grange – 7:30PM – 11/22/2019 – Moorhead Stadium
Barbers Hill vs Whitehouse – 7:30PM – 11/22/2019 – NRG Stadium
Manor vs Porter – 7:30PM – 11/22/2019 – Cougar Stadium
Giddings vs Hamshire-Fannett – 7:30PM – 11/22/2019 – Randall Reed Stadium
Dallas Jesuit vs Longview – 7:30PM – 11/22/2019 – Kincaide Stadium
Manvel vs Lamar Consolidated – 7:30PM – 11/22/2019 – Traylor Stadium
Allen vs Rockwall – 8PM – 11/22/2019 – AT&T Stadium

Saturday, November 22nd, 2019

Cedar Hill vs Denton Guyer – 12 PM – 11/23/2019 – AT&T Stadium
Spring Branch Memorial vs Katy Taylor – 1 PM – 11/23/2019 – Legacy Stadium
Huntsville vs Crosby – 2 PM – 11/23/2019 – Randall Reed Stadium
Atascocita vs Dickinson- 2 PM – 11/23/2019 – NRG Stadium
Foster vs Georgetown – 2:30 PM – 11/23/2019 – Merrill Green Stadium
Cy Ranch vs Klein Oak – 3:00 PM – 11/23/2019 – Waller ISD Stadium
Flowermound vs Duncanville – 3:00 PM – 11/23/2019 – AT&T Stadium
Humble vs George Ranch – 4:00 PM – 11/23/2019 – TDECU Stadium
Cedar Park vs Friendswood – 6:00 PM – 11/23/2019 – NRG Stadium
Red Oak vs Denton Braswell – 7:00 PM – 11/23/2019 – AT&T Stadium

Bi-District playoffs

Thursday 11/14/2019

Mayde Creek vs Ft Bend Bush – 6:30 PM – 11/14/2019 – Legacy Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Tompkins vs Ft Bend Travis – 7:00 PM – 11/14/2019 – Mercer Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Cy Creek vs Westside – 7:00 PM – 11/14/2019 – Pridgeon Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
La Marque vs La Grange – 7:00 PM – 11/14/2019 – Rhodes Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Huntington vs West Orange Stark – 7:00 PM – 11/14/2019 – Beaumont Memorial Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
East Chambers vs Coldspring – 7:00 PM – 11/14/2019 – Bi-District Round – Football Playoffs
Orangefield vs Franklin – 7:00 PM – 11/14/2019 – Woodforest Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Huffman Hargrave vs Houston Furr – 7:00 PM – 11/14/2019 – Falcon Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Cedar Park vs Austin Mccallum – 7:00 PM – 11/14/2019 – Whartons Joseph Memorial – Bi-District Round – Football Playoffs
Edna vs Palacios – 7:30 PM – 11/14/2019 – Whartons Joseph Memorial – Bi-District Round – Football Playoffs
Newton vs New Diana – 7:30 PM – 11/14/2019 – Rough Rider Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Nederland vs Manvel – 7:30 PM – 11/14/2019 – Freedom Field – Bi-District Round – Football Playoffs

Friday 11/15/2019

Ridge Point vs Katy – 6:30 PM – 11/15/2019 – Legacy Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Kingwood vs West Brook – 7:00 PM – 11/15/2019 – Beaumont Memorial Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Cedar Ridge vs Cy Woods – 7:00 PM – 11/15/2019 – CFFCU Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Bridgeland vs Vandegrift – 7:00 PM – 11/15/2019 – Monroe Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Cy-Fair vs Bellaire – 7:00 PM – 11/15/2019 – Pridgeon Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Deer Park vs Atascocita – 7:00 PM – 11/15/2019 – Turner Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Dobie vs North Shore – 7:00 PM – 11/15/2019 – GPISD Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Port Arthur Memorial vs Shadow Creek – 7:00 PM – 11/15/2019 – Freedom Field – Bi-District Round – Football Playoffs
Tomball Memorial vs Vista Ridge – 7:00 PM – 11/15/2019 – Gupton Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Dickinson vs Pearland – 7:00 PM – 11/15/2019 – Sam Vitanza Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Dawson vs Clear Springs – 7:00 PM – 11/15/2019 – The Rig Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
New Caney vs Foster – 7:00 PM – 11/15/2019 – Planet Reed Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
WestLake vs Cibolo Steele – 7:00 PM – 11/15/2019 – Chapparal Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Longview vs Temple – 7:30 PM – 11/15/2019 – Lobo Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Port Neches-Groves vs Ft Bend Marshall – 7:30 PM – 11/15/2019 – Hall Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs

Saturday 11/16/2019

Ft Bend Elkins vs Katy Taylor – 1:00 PM – 11/16/2019 – Hall Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Porter vs Ft Bend Hightower – 1:00 PM – 11/16/2019 – Planet Reed Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
The Woodlands vs Spring – 2:00 PM – 11/16/2019 – Planet Ford Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
Klein Oak vs Macarthur – 2:00 PM – 11/16/2019 – Klein Memorial Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs
C.E. King vs Humble – 4:00 PM – 11/16/2019 – Turner Stadium – Bi-District Round – Football Playoffs

ALL PLAYOFF GAMES HAVE LIVE VIDEO - YEP, EVEN FRIDAY NIGHT!!!

If you will be using One of our TV APPS (Roku, Apple TV or Amazon) to watch the game, please SUBSCRIBE - Individual purchases may not work on those apps

Internet Explorer has been retired and will not work with the video player.

For a more seamless viewing experience we recommend using the latest version of Chrome, Firefox, Edge, or Safari

To Top